Praca hybrydowa a owocowe wtorki

Praca hybrydowa a owocowe wtorki

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 11.05.2023 W mediach społecznościowych pojawia się co raz więcej filmików i memów w komiczny sposób przedstawiających pracę hybrydową, a właściwie jej komponent – wizyty w biurze. Mamy na nich spotkania w biurze realizowane wirtualnie, puste biura, przepełnione biura, mikro-zarządzających menadżerów, którzy czuwają nad każdym zadaniem i inne wariacje na temat wyzwań…

Agile Philosophy At Work 101
||

Agile Philosophy At Work 101

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 04.09.2018 It seems that nowadays almost every business meeting starts or ends with the conclusion that we need to „get more agile”. Even outside the IT industry. I see it as a funny paradox that software development methodology is seen as a way to improve everything – even the most human…

Czy musimy wybierać między Human i Digital HR?

Czy musimy wybierać między Human i Digital HR?

Jak rozwinęły się trendy HR-technologiczne w ciągu ostatniej dekady? Zajrzyjmy do mojego artykułu z 2017 roku na temat digitalizacji. Algorytmy, praca zdalna, zwalnianie na video-konferencji. Sami oceńcie – poszliśmy w dobrą czy złą stronę? Czego brakowało w predykcjach? Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 14.02.2017 Jako praktyk psychologii pozytywnej, dążącej do humanizacji pracy, z pewną rezerwą…

How to be an LGBT+ Ally in the workplace?
|

How to be an LGBT+ Ally in the workplace?

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 06.06.2019 With many LGBT+ friends and acquaintances, working in an international environment, living in a relatively tolerant city of Gdansk, having experienced unforgettable parties at Soho in London I thought I have been a true Ally to LGBT+ peers. Especially in Poland, a country in which this is still a taboo…

Zanim zatrudnisz CHO: Chief Happiness Officer

Zanim zatrudnisz CHO: Chief Happiness Officer

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 26.10.2016 Ostatnio moje duże zainteresowanie wzbudził tekst “Raj w pracy? Jak pracodawcy dbają o szczęście pracowników”, który ukazał się na łamach internetowego wydania Harvard Business Review Polska (link). Mowa w nim o stanowisku Chief Happiness Officer (CHO) i jego odmianach, czyli o osobach, których zadaniem jest zwiększanie szczęścia (zaangażowania) pracowników….

The Dark Side Of Becoming An Employer Of Choice
|

The Dark Side Of Becoming An Employer Of Choice

Artykuł oryginalnie opublikowany na gethappy.com. Becoming a great workplace, the best company to work for – these are admirable goals. It seems they have naturally evolved from the idea that it is people who build company success. These goals also seem to be in line with trending positive psychology: we aim to build engaging workplaces, ensure…

Jednorożec i kanapki a “szklany sufit” zaangażowania i motywacji

Jednorożec i kanapki a “szklany sufit” zaangażowania i motywacji

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 31.08.2016 Nie ulega wątpliwości, że wojna o Talenty zmienia się w employer brandingową wojnę na benefity: dopiero co w HR-owej prasie pojawiła się informacja o tym, że w USA Microsoft kusi absolwentów IT imprezami nad basenem. Choć nasz rodzimy rynek nie jest tak ekstrawagancki, to już widoczne są podobne tendencje, zwłaszcza…

Pułapki grywalizacji: Now & Fun

Pułapki grywalizacji: Now & Fun

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 21.09.2016 Grywalizacja zagościła już na dobre w repertuarze działań HR: od rekrutacji, przez wdrażanie pracowników, po komunikację celów strategicznych. Nic w tym dziwnego, gry mają wiele zalet i są sztandarowym przykładem tego, że dostosowujemy środowisko pracy do potrzeb Millenialsów. Pod tym względem grywalizacja może stać się jednak koniem trojańskim i nie…

Ping-Pong z Millenialsami

Ping-Pong z Millenialsami

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 13.09.2016 HR-owcy niemal wszystkich firm zastanawiają się jak dopasować świat pracy do młodych ludzi, którzy wg wyników badań nie chcą się wysilać, tylko mieć od razu cały świat u swoich stóp, a najlepiej od razu być prezesami swoich firm. Są opisywani jako Millenialsi, Pokolenie JA, Egoiści, Dzieci Dobrobytu, Pokolenie Teraz, Klapki, Generacja…

Paradoks zarządzania Talentami

Paradoks zarządzania Talentami

Artykuł oryginalnie opublikowany na Linkedin, 11.05.2023 W niemal każdej strategii personalnej przeczytamy, że celem firmy jest przyciąganie i rozwój Talentów oraz zatrzymanie ich w firmie. Zatrudniamy najbardziej kompetentnych, ambitnych, pełnych energii pracowników, których wyłaniamy w często wieloetapowych procesach selekcji. Tymczasem obecne w wielu firmach programy rozwojowe dla Talentów skierowane są dla zaledwie kilku procent pracowników. Warto…